Profil firmy

Sídlo společnosti Mikroelektronika spol. s r.o. Vysoké Mýto
 

Mikroelektronika je ryze česká společnost, založená v roce 1991. Její počátky ovšem sahají až do 80. let, kdy ve Vysokém Mýtě působil její předchůdce, specializující se na vývoj a výrobu elektroniky. Hlavním oborem činnosti byl zpočátku vývoj a výroba řídicí a měřící autoelektroniky včetně taxametrů. Odtud byl už jen kousek k prvním zařízením na výdej jízdenek, které odstartovaly výrobní program odbavovacích zařízení pro veřejnou dopravu.

Vedle odbavovacích systémů se Mikroelektronika nadále věnovala vývoji a výrobě elektroniky na zakázku pro automobilový, energetický a komunikační průmysl.

Díky inovativnímu přístupu a členství v řadě asociací se Mikroelektronika aktivně podílí na formování budoucnosti veřejné dopravy. Dynamický růst společnosti vyústil v roce 2007 ve stavbu zcela nového výrobního a správního areálu ve Vysokém Mýtě. Areál je vybaven nejmodernějšími technologiemi pro vývoj, testování a výrobu elektroniky a poskytuje pracovní uplatnění více než 240 vysoce kvalifikovaným zaměstnancům. Obrat společnosti se stabilně pohybuje nad hranicí 500 mil. Kč.Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.